O firmie

Nasza firma powstała….Od samego początku swojej działalności skupiliśmy się na potrzebach klientów tych którzy szyja profesjonalnie bądź uczynili to swoim hobby. Dlatego w swojej ofercie posiadamy maszyny przeznaczone specjalnie dla pracowni krawieckich oraz małych zakładów produkujących odzież, haftujących i szyjących dekoracje. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i obserwowaniu rynku krawieckiego oferujemy praktyczny i sprawdzony asortyment. W związku z tym wybraliśmy markę z 90 letnią tradycją, która wyprodukowała najwięcej maszyn na świecie.

588Maszyny JANOME które oferujemy produkowane są w Japonii.W języku japońskim słowo Janome (Ja-No-me ) znaczy oko węża. Przedsiębiorstwo uzyskało taką nazwę w 1920 roku, kiedy japoński pionier produkcji maszyn do szycia Yosaku Ose wynalazł metalową szpulkę, zastępując tradycyjnie używany na tamte czasy system czółenkowy. Nowy wygląd szpulki przypominał japończykom oko węża, stąd też nazwa Janome. Nowatorskie rozwiązanie wyrobiło przedsiębiorstwu dobra markę i Janome od tamtego momentu jest czołowym producentem domowych maszyn do szycia na świecie. Proces produkcji wykonywany jest przez roboty wysokiej precyzji, co uczyniło z firmy potentata w produkcji domowych maszyn do szycia na świecie.
W 1979 roku, wykorzystując swoja najnowocześniejszą technologię produkcyjną, firma Janome wprowadziła na rynek światowy pierwszą komputerową domową maszynę do szycia „Memory 7”. Dzisiaj nasze komputerowe maszyny „Memory Craft” wyróżniają się w ich łatwej obsłudze, precyzji szycia i haftu. Dowodem na to jest maszyna Menory Craft 11000 Special Edition oraz oprogramowanie do niej (Digitizer JR i Digitizer MBX).
Poprzez niezawodność i jakość swoich maszyn Firma Janome stała się największym producentem domowych maszyn na świecie, produkując dla siebie i innych znanych marek, osiągając sprzedaż w 2002 roku w wysokości 40 milionów sztuk. W chwili obecnej firma Janome sprzedaje rocznie 1 800 000 sztuk, co daje jej również pierwsze miejsce w świecie.
Wyroby firmy Janome znane są na całym świecie z jakości i precyzji wykonania, co przekłada się na bez awaryjną, płynną i komfortową pracę.